понеділок, 29 квітня 2019 р.

Біологія, хімія, екологія, географія… «їх пильний сміливий погляд проникає у вогненну масу Сонця, і в пітьму земної кори, і в невидимі частки вашого серця, і в безмовне життя дерева. Вони дивляться скрізь, завзято шукають початок життя…»

У час стрімкого розвитку телекомунікацій наш мозок заполонила всесвітня павутина Інтернет. Сьогодні відпадає необхідність у тому, щоб подумати над тим чи іншим явищем, дослідити, переконатися на власному досвіді про хімічні, фізичні, атмосферні процеси, про рослини, тварини які нас оточують. Звичайно, простіше доторкнутися до екрану чи натиснути клавішу – і ось перед очима відповіді на всі запитання. Та сидячи перед монітором, навряд чи можна зберегти рослини і тварини, винайти інший елемент чи речовину, відкриту нову зірку чи навіть планету. Потрібно діяти й творити. Саме цю мету переслідували організатори та учасники тижня природничих наук у Верхівцевському НВК. 
День перший пройшов під девізом «Щоб цікавий світ пізнати – треба хімію вивчати». Цього дня учні 7 – 11 класів стали учасниками пізнавальної вікторини, де мали можливість показати свої знання з хімії. Під час великої перерви працювала хімічна лабораторія. Всі бажаючи стали свідками чарівних метаморфоз. Тут було і «скажене жабеня», і «хімічний вулкан», і «фараонові змії».

   

Надзвичайно цікавим та захоплюючим став інтелектуальний природничий квест, під час якого команди учнів 6 – 8 класів відвідали станції «Біологічна», «Хімічна» та «Географічна», де виконали цікаві завдання. День третій був присвячений екологічним проблемам нашої планети. Учні 9-х класів взяли участь у конференції «Земля-наш спільний дім», де презентували власні наукові проекти. Також цей день відзначився участю учнів у Всеукраїнській екологічній акції «Чисте довкілля – справа кожного». 

   

Наш співучий пісенний український народ звичайно ж склав багато пісень про рослини та тварин, які є символами України. Про квіти, як про красиві дари природи, співається в багатьох сучасних піснях. Добре співати вміють не всі, але ж це і необов'язково, якщо "співає" душа. Під час кожної перерви учні поспішали у фойє, де усі бажаючі мали можливість відчути себе співаком чи співачкою і виконати улюблену пісню про природу під шалену підтримку однокласників. Враження були незабутніми. Особливі враження залишив День біології. Учні мали можливість відчути себе справжніми науковцями, працюючі у справжній науково-дослідницькій лабораторії.

   

Сподіваємося, що байдужим цього тижні не залишився ніхто. І дивіться – з’являться новий Мендєлєєв, Ломоносов чи Ньютон…

Зупинись, людино! Не роби боляче ні тварині, ні стеблині. Не губи краси. Пам’ятай! Що Земля — це неоціненний дар, наш спільний дім, і берегти її — наш священний обов'язок!

Немає коментарів:

Дописати коментар